הבלוג שלי

  • אילנית יורמן

החיים קצרים מדי מכדי לבזבז אותם

אם היו אומרים לכם שנותרו לכם 3 חודשים לחיות?

מה הייתם עושים?

פילוסופית חיים בסיסית שמלווה אותי.

בגיל 49, אלה היו החדשות שאבא שלי קיבל.

בסופו של דבר הוא נלחם, וחי איתנו עוד 13 שנים. לפעמים קשות, לפעמים מלאות שמחה, תמיד מלאות אנרגיה שרק הוא ידע לייצר.

מצאתי עם השנים שמשם צמחתי. תחושת האירעיות שליוותה אותי מגיל 9, שבו גילו בגופי מחלה סופנית, קיבלה צורה מאיימת בשנית עם מחלתו של אבי, וממשיכה לשלוח לי תזכורות בצורת משברי חיים שפוקדים אותי לעיתים.

וזה לא שאין לי חסכונות פנסיוניים וביטוחי בריאות. אני מאמינה גדולה בלתכנן את המחר, לבנות את העתיד שלי, לצמוח ולהשתפר כל העת.

הדרך שלי לחיות כאילו אין מחר היא במציאת משמעות לכל רגע כאילו הוא האחרון. בלא לפספס את היום כי אולי אין מחר.

אני לא מסרבת למתנות מהחיים כשהן מזדמנות לי, מי יודע אם זאת לא האחרונה?

כולם מכירים את הסיפור על הציידים, שצדו נמלים עד שלמדו לצוד פיל, ואז העבירו ימים שלמים בנחת ובלי חשש מרעב. לא, אני לא הורגת פילים, וגם לא הורגת הזדמנויות כשהן נקרות בדרכי. אני לא נותנת לשגרת היום יום לחבל ביכולת שלי לראות מה חשוב לי.

המזל הוא הכנה שפוגשת הזדמנות. ההכנה שלי היא בלשמור את הנפש שלי פתוחה. להתעלם מטרדות היום יום. כמו כלים בכיור, או ניירות על שולחן העבודה. תמיד יהיה להם זמן ומקום. כשאני צריכה לבחור בין נסיעה בלילה למפגש עם תלמידים, לבין ערב של עבודה על המחשב כדי לסיים משימות חשובות - הבחירה היא קלה. אין שום משימה שחשובה דיה יותר מלהעניק השראה למי שזקוק לה.

ובפרקטיקה. תכינו לעצמכם רשימת אושר. רשימה של הדברים שעושים לכם טוב. תבחרו מתוכם חמישה. אחד לפחות הוא משפחה או חברים קרובים. ויאללה. לדרך.

החמישיה הפותחת שלכם תבטיח שברגע האחרון, עוד שלוש שעות, שלושה חודשים או שלושים שנה, לא תחושו שהחמצתם את החיים.

179 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול