הבלוג שלי

  • אילנית יורמן

אני יפה??

אף פעם לא חשבתי שאני יפה

כילדה קטנה, גם אם אמרו לי שהייתי יפה לא האמנתי. טיפוח מודל היופי לא היה משמעותי בהתפתחות האישיות שלי. לא הערצתי אנשים על פי מראה חיצוני, אלא על סמך הישגים.

אני מניחה שהנכות העצימה את אותו קו מחשבה, שכן העיסוק בגוף הפך לעניין הישרדותי. רפואי. כשהתחלתי להתפתח כאישה צעירה, נהניתי מהעובדה שזה קורה, אבל ניצני הנשיות לא נתפסו בעיני כמושכים.

טיפוח המראה שלי התחיל לעניין אותי בגיל מאוחר, וגם אז, זה היה יותר כדי להשתלב בסביבה שבה מקובל שהאישה מטופחת, או כדי למצוא חן. לא אהבתי את זה, למרות שלמדתי מהר מאוד את סוד הקסם.

ואז, בסביבות גיל 35, משהו השתנה. הגוף שלי התחיל לסקרן אותי. בתנועה, במיניות, במראה. התחלתי להסתכל מסביבי ולאתר אנשים יפים. הסתקרנתי להבין מה מושך בעיני. מודלים שונים ליופי מצאו חן.

והיום, בשלהי שנות ה 40 שלי, אני כבר לא שואלת ״אני יפה?״.

כי מה זה משנה מה יענו לי. היופי אינו מוחלט. אפילו דוגמנית על כמו בר רפאלי, שנתפסת כיפיפייה המוחלטת, קמה לפעמים לבוקר של ״שיער רע״. גם לנסיכה קייט קורה שהיא מרגישה פחות מושכת בחלק מהזמן.

אומרים שהיופי קורן מבפנים. אבל איך זה קורה? איך חיים עם תחושה כללית של שלמות עם המראה החיצוני?

כמו כל נושא בחיים, גם כאן, מדובר בפיתוח הבטחון העצמי.

כמה טיפים:

ללמוד את הנושא לעומק. ידע מביא כוח. ללכת לסדנאות, סטייליסיות, מאפרות. זה לא חייב להיות יקר. בחנויות בגדים ואיפור יש שירות חינמי. גם לגברים בחנויות בגדים. והמוכרים יודעים לתת לך הרגשה טובה כשאתה קונה.להפסיק להקשיב לביקורת הורסת. אם יש לך חברה שתמיד יורדת עליך, במסווה של עצה טובה, תתרחקי. תמצאי חברות חדשות. מגיע לך טוב יותר.לעמוד מול המראה בלי פחד. להסתכל ולמצוא מה יפה בעיניך, ומה פחות. ואיך לטשטש ולתקן. להתמקד במה שיפה, ולהנות ממנו.לא לבטל מחמאות. גם אם אנשים סתם מנסים להיות נחמדים. תגידו תודה יפה. תהנו מהמחמאה. תסתכלו ותראו שהיא לא מופרכת. אתם באמת יפים. ותחמיאו הלאה. על דברים קטנים. טבעת חדשה, תסרוקת, חיוך, צבע עור. הטוב יחזור אליכם.אין אנשים מכוערים. יש אנשים שהם כל כך אומללים שהעולם מכוער בעיניהם והם מחזירים לו חזרה. בחיפוש אחר האושר נגלה בפנינו היופי שבעולם, והיופי שלנו. תמשיכו לדבוק באושר. זה יעשה אתכם יפים יותר.

149 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול