הבלוג שלי

  • אילנית יורמן

לקחת נשימה ולצלול עד יעבור זעם

כשבא גל חזק, עדיף לצלול מתחתיו ולחכות שיעבור.

אני עדיין ממתינה. טוב שזכרתי לקחת אוויר.

זאת תחושה מזככת של נצחון הגוף על איתני הטבע.

ואולי, אם אהיה חזקה מספיק, אשרוד גם את הקורונה.

היכולת שלי לעבור גלים לא נבנתה ביום אחד. בשנים הראשונות שלי בים פחדתי פחד מוות, ועודני פוחדת. למדתי על הים, על עצמי, בחנתי את היכולות שלי לצלול מתחת לגל, בסביבה בטוחה עם שחיינים חזקים ששמרו עלי. למדתי לקרוא את תחזית הים, להתכונן מראש - אוכל, ליווי, שתיה, קיאק מלווה - כל מה שדרוש לפי המרחק, משך הזמן, אזור השחיה ומצב הים.

אני בודקת למה אני זקוקה - יד חזקה שתמשוך אותי את המטרים הראשונים בהם הים רדוד מדי מכדי לשחות, חברה שתיקח ממני את מצוף הסימון עד שנעבור את גלי החוף.

לא מתביישת ומבקשת עזרה, ומסרבת לה בנועם כשהיא מכבידה או מיותרת.

יש לי אשליה של יכולת אינסופית לרדת אל החוף בלי לחשוב יותר מדי ולהכנס למים. כמו בקורונה, גם בים, אני רק רוצה לעצום עיניים ולהתמכר לשקט.


והשקט הוא האשליה המסוכנת. 3 חודשים בבית, לרגע לא הפסקתי לתכנן ולחקור, ללמוד על עצמי ועל העולם - כמו בין גלי הים. כי העולם לא עצר מלכת. בים יש זרם, ואם אתה לא שוחה אתה נסחף. ואני לא מהנסחפים, אף פעם לא עוצרת. גם כשהגוף נח, והנפש זוכה למרגוע, אני בוחרת איפה ועם מי להיות, ובעיקר ממי לבקש עזרה.


ההתפתחות היא אין סופית. חשוב להמשיך ולחקור, לזנוח את אשליית "אני יודעת", לטובת סקרנות טבעית הטמונה בנו. להבין שגם לטובים ביותר יש לאן להתקדם. אני מבינה כי הסערה בעולם לא משפיעה בהכרח על החוף שבו אני שוחה, או על חיי האישיים. הרבה יותר קל לצלוח את משבר החיים כשמפסיקים לצפות במהדורות החדשות.

והמתנה הגדולה , היכולת להיות שם עבור אחרים. אני אוהבת לבחון תהליכי התפתחות אצל אנשים בסביבתי. נמשכת אל אי הודאות, ומוצאת בה הגיון וסדר. מכילה גלי חיים סוערים הרבה יותר מאשר בים.

כידוע - כשהגלים חזקים החזקים מתגלים.

זכות גדולה ללוות שחיינים בים הזקוקים לכך, ועוד יותר - לצעוד ביער אפל של החיים עם אדם החושש מהמסע, ולמצוא איתו את דרך היציאה.


די לחכות "שהקורונה תעבור", קחו אוויר וקיפצו פנימה.


215 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול