הבלוג שלי

  • אילנית יורמן

לגעת בשמים

תכוונו לירח. גם אם תפספסו, תנחתו בין הכוכבים" (לס בראון)

בעולמנו הצר אנו חיים על רשימת דרישות. לימודים, קריירה, משפחה והצלחה. נדמה כי כולנו רצים במבוך העכברים, עם מעט זמן והרבה פחדים, כדי להצליח לעמוד ברשימה. ומי שלא הולך בתלם, נדון כמאמר שירו של מאיר אריאל - ״והנה נשארת מאחור״... מפחיד להישאר מאחור. מפחיד יותר לקום בוקר אחד ולגלות שהרשימה לא רלוונטית, ושרדפנו אחרי חלומות לא שלנו, אחר תקוות ומטרות שקיבלנו בדרך, בלי באמת לבדוק מה מזה שלנו. פעמים רבות, כשפוקחים עיניים, מגלים כי חיינו היו שקר אחד גדול. ואולי זה מה שמפחיד אותנו יותר מכל? מסע החקר לגילוי האמת הפנימית מביא לדיוק וזיקוק המטרות שלנו. אנחנו עובדים קשה כדי להרוויח כסף, אז למה אנחנו עובדים מסביב לשעון ולא מבקשים העלאה? אנחנו רוצים כסף כדי לשפר את חיינו, אז למה אנחנו חיים בצניעות ולא עושים את מה שבאמת אנחנו אוהבים? אנחנו רוצים את הטוב ביותר עבור בני משפחתנו, ומבלים במשרד עד השעות הקטנות.

מותר וכדאי לעצור מידי פעם. לשאול, לבדוק, להטיל ספק.

זה לא ברמת הדרמה של הגלולה מה״מטריקס״. זה אומר לעשות סדר במטרות ובשאיפות שלנו. כמה זמן בשבוע אני צריכה לעצמי, כמה לזוגיות וכמה לבילוי עם הילדים. כמה כסף באמת אני צריכה. האם אני עובדת קשה מדי בשביל משכורת שאני לא נהנית ממנה.

האם יש לי מטרות גדולות ולא הגיוניות?

אם לא - חבל.... החיים שלנו דלים וחסרי תוכן בלי חלומות, אתגרים ושאיפות.

לטפס על הר, ללמוד ברידג׳, לרדת במשקל, להתאהב במישהו חדש, לעבור לעיר אחרת, לארץ אחרת, לכתוב ספר, להפיק סרט. לכתוב ספר ילדים מאוייר.

נראה לכם דמיוני? מצויין. כנראה שזה בדיוק מה שאתם צריכים.

ואל תשכחו לשתף כמה שיותר אנשים, על כל 1000 ספקנים תמצאו את חבר האמת שיגרום לחלום שלכם להיראות אמיתי.

אני מצאתי. ואפילו הרבה כאלה. אז תגידו שאני משוגעת, לא הגיונית, אנוכית. שעם אנרגיות כאלה יכולתי לעשות כל כך הרבה במקום לבלות בים. אז תגידו. האמת, שרובכם כל כך מפרגנים שזה פשוט חלום.

אני מכוונת לכוכבים. אין שם מקום למי שלא מפרגן. עפה על עצמי. תעופו גם.

אהבה על ראשכם.

183 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול