הבלוג שלי

  • אילנית יורמן

חטיבת ביניים

היום הראשון בחטיבת הביניים

לכולם חטיבת הביניים הייתה סיוט או רק לי? יש לי תחושה שלרבים מכם אלה היום שנים של בלבול, במערכת שהנחיצות הפדגוגית שלה מוטלת בספק. עבורי כיתות ז-ח היו גהינום של ממש. דכאון שהתפרץ לאחר הסרטן והקטיעה, הגיע לשיאו באותן שנים. הייתי נערה דחויה, לא מחוברת לעצמי או לסובבים אותי. הרביתי לקרוא, והספרייה העירונית הייתה לי למפלט.

הנכות הפכה פתאום למטרד. בבית הספר היסודי הייתי עסוקה בהשרדות. הילדים בכיתה השתדלו לעשות לי את הכל יותר קל. פתאום, חטיבת ביניים עם ילדים שלא הכרתי, שהיו אכזריים לעיתים. הייתי ״לא מקובלת״, שבגיל 13 זה משול למוות.

המוות שריחף מעל ראשי בהיותי חולה היה בלתי נראה עבורי. לא הבנתי שאני חולה במחלה חשוכת מרפא. עשרות ילדים שהיו מאושפזים איתי נעלמו מידי פעם, ואני באמת חשבתי שהם פשוט החלימו וחזרו הביתה.

פעם שכבתי ליד ילד עם לוקמיה, שהיה קרח ונפוח מסטרואידים. היו לו המון משחקים ומתנות, שאצלנו בבית נחשבו מותרות. קבלתי בפני אמא שלי שהוא מקבל הכל ואני לא. אני זוכרת שהיא השתיקה אותי. גם הילד הזה לא המשיך איתנו הרבה זמן.

הדיכאון והמוות שעטפו אותי היו בניגוד גמור לשמחה של כולם על זה שהחלמתי. לקח לי שנים ארוכות להבין כמה המוות היה קרוב.

חזרה לימי הביניים. כלומר - בחטיבה. יום ראשון של כיתה ז׳ ואני פוגשת את דפנה וסרמן. את דפנה הכרתי מהיסודי, ומהמחלקה בבלינסון שם הייתה מאושפזת אחותה הצעירה. בהיותנו בנות אותו גיל ומאותה סביבה הגיוני שבילינו ביחד לא מעט באותה מחלקה לילדים חולי סרטן.

שמחתי מאוד לראות את דפנה, ומיד דרשתי בשלומה של אחותה. ״אין לי אחות״, היא אמרה. ניסיתי להתווכח, והבנתי שהיא מעדיפה שלא להמשיך ולדבר איתי. לא דיברנו יותר לעולם.

וכך ריחף לו המוות בחיי. היום אני חיה עם המוות בהשלמה יחסית. מודעת לזה שהוא לעד יהיה חלק מחיי. ולצידו - הניגוד המוחלט של חיים מלאים ומשמעותיים. ושני ההפכים הפכו לאפיוני האישיות הבולטים שלי. בדומה להפרעה דו-קוטבית, אני נעה בין הבריחה מהמוות לבחירה בחיים.

עד עכשיו אני מובילה. משתדלת להשאיר אצלי את המומנטום. ותחושת הנצחון היא הדלק במנועים שלי.

13 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול