הבלוג שלי

  • אילנית יורמן

Wonder Woman

הייתי רוצה להיות גל גדות

כל אחת הייתה רוצה, ובמיוחד ברגעים קשים, להיות בעלת כוחות על ולהציל את העולם, או לפחות לפתור בעיה שכרגע מחריבה את עולמה הפרטי. בין אם קובץ שנמחק בטעות שאת לא מצליחה לשחזר, או שאין לך סידור לילדים בדיוק הערב כשקבעת לצאת עם חברות.

או שחברה טובה חולה בסרטן, ולאחרת מתפרקת המשפחה, ולך יש אוסף משימות ב hold, שאת אפילו לא יודעת מאיפה להתחיל, ובדיוק אז הבן הצעיר שלך מתלונן שהוא לא מוצא כוחות להתמודד עם משימותיו שלו.

ברגעים כאלה הייתי רוצה להיות Wonder Woman.

כשהייתי צעירה יותר רציתי שסופרמן יבוא להציל אותי, לשמחתי המודלים לגיבורי על כיום מבינים שגם לאשה כוחות. כמה טוב שלבנות היום יכולת לפנטז שהן עצמן מצילות את העולם. אמנם לואיס ליין לא הייתה נשית ושברירית, ועדיין הנציחה את האישה כאחת שזקוקה להגנה. גם עיתונאית חזקה ולוחמת, נכון לתחילת שנות ה 80׳, לא באמת שרדה בעולם בלי גבר חזק לצידה.

ואם נרד רגע לקרקע, ונסתכל על מאזן הכוחות העומד לרשותנו, בעצם כולנו גיבורי על. כל גבר שמצליח לסיים אימון ריצה עד 07:00, להגיע הביתה ולהוציא את הילדים לגן, כי היום אישתו צריכה להתחיל מוקדם, ואז לצאת ליום עבודה שבסיומו ימצא זמן לשבת עם חברים על בירה ולקטר, הוא סופרמן.

וכל אישה שמצליחה לשלב בין המשימות הבאות: קריירה, משפחה, זוגיות, חברות, ניקיונות ושופינג היא ללא ספק אשת עכביש מוכשרת ביותר.

וגל גדות, המהווה מודל עבורי, בסופו של דבר גם היא עוד אחת מאחיותינו הרבות שחיה כל יום על הקונפליקט בית-קריירה-חיים אישיים. אולי גם לה יש בוקר של ״שיער רע״, ימים שבהם הכל גדול עליה.

ואז היא אוספת כוחות, מתלבשת ויוצאת מהבית, ומצליחה לקיים חיים נורמאליים בסך הכל.

כן, גל גדות, גם את Wonder Woman.

212 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול